
Beskrivelse
Gennemsnitligt godt irm -03 3 w enkelt - output ac - DC strømforsyninger kan loddes på PCB -tavlerne med elektroniske instrumenter eller industrielt automatiseringsudstyr. Disse 37 mm x 24 mm x 15 mm strømforsyninger tillader en 85VActil 305VAcUniversal indgangsspændingsområde. Den fenoliske kasse og fuldt potte silikone forbedrer varmeafledning, mens man opfylder anti - vibrationer kræver op til 5G. Gennemsnit godt irm -03 3 w enkelt - output ac - DC strømforsyninger tilbyder op til 80% høj effektivitet og<0.075W no-load power consumption to fulfill regulations for the low-power consumption requirement for electronics. The IRM-03 series is available in module units or SMD types.
Funktioner
- Kan loddes på PCB -tavlerne med elektroniske instrumenter eller industrielt automatiseringsudstyr
- Universal AC -input / fuld rækkevidde
- <0.075W no-load power consumption
- Kompakt størrelse på 37 mm x 24 mm x 15 mm
- Afkøling ved gratis luftkonvektion
- Overholder EN55032 klasse B uden yderligere komponenter
- Kortslutning, overbelastning og overspændingsbeskyttelse
- Klasse II Isolering
- 3-årig garanti
Applikationer
- Industrielt elektrisk udstyr
- Mekanisk udstyr
- Fabriksautomatiseringsudstyr
- Håndholdte elektroniske enheder
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Betyder godt |
| Produktkategori: | AC/DC -strømmoduler |
| Rohs: | Detaljer |
| Udgangseffekt: | 3 W |
| Indgangsspænding: | 85 vac til 305 vac |
| Antal output: | 1 Output |
| Udgangsspænding - Kanal 1: | 5 VDC |
| Outputstrøm - kanal 1: | 600 Ma |
| Længde: | 37 mm |
| Bredde: | 24 mm |
| Højde: | 16 mm |
| Industri: | Industriel |
| Serie: | IRM-03 |
| Godkendelser: | EN60950-1 |
| Brand: | Betyder godt |
| Sagstil: | Indkapslet |
| Overholdelse: | EN60950-1 |
| Inputfrekvens: | 47 Hz til 63 Hz |
| Isoleringsspænding: | 3 KVAC |
| Belastningsregulering: | Reguleret |
| Monteringsstil: | Gennem hul |
| Åben ramme/lukket: | Lukket |
| Produkttype: | Ac - DC strømmoduler |
| Fabrikspakkemængde: | 10 |
| Underkategori: | Strømforsyninger |
| Del # aliaser: | LDE03-21B05 |
| Enhedsvægt: | 0,705479 oz |
Populære tags: IRM-03-5, Kina IRM-03-5 producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







