
Beskrivelse
LPV-150 og LPVL-150 er 150W enkeltudgangseffektforsyninger, der specifikt og perfekt fungerer på belysning og LED-flytteskiltapplikationer. Som en klasse LL-strømenhed er disse to serier huset med UL 94V-0-klassificeret flammehæmmende plastikindkapsling. LP67 -designet giver enhver model mulighed for at bruge brugen på tør, fugtig og våde placeringer. Begge serier er konstant spændingstilstandsdesign, som forskellige modeller med 12V, 15V, 24V, 36V og 48V tilbydes til LPV-150, hvor 12V og 24V er fremlagt forlpvl-150.
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Betyder godt |
| Produktkategori: | LED -strømforsyninger |
| Rohs: | Detaljer |
| Betjeningstilstand: | Konstant spænding (CV) |
| Udgangsstrøm - kanal 1: | 6.3 A |
| Udgangsspænding - kanal 1: | 24 VDC |
| Udgangseffekt: | 150 W |
| Indgangsspænding: | 180 VAC til 305 VAC, 254 VDC til 431 VDC |
| Dæmpning: | Uden dæmpning |
| Antal output: | 1 Output |
| Monteringsstil: | Chassismontering |
| Længde: | 191 mm (7,52 in) |
| Bredde: | 63 mm (2,48 in) |
| Højde: | 37,5 mm (1,476 in) |
| Industri: | Industriel |
| Serie: | LPV-150 |
| IP -vurdering: | IP67 |
| Brand: | Betyder godt |
| Maksimal driftstemperatur: | + 65 C |
| Minimum driftstemperatur: | - 25 C |
| Åben ramme/lukket: | Lukket |
| Driftstemperaturområde: | - 25 C til + 65 C |
| Produkttype: | LED -strømforsyninger |
| Fabrikspakkemængde: | 20 |
| Underkategori: | Strømforsyninger |
| Enhedsvægt: | 1,631 lbs |
Populære tags: LPV-150-24, Kina LPV-150-24 producenter, leverandører, fabrik
Et par af:LRS-35-12
Næste:LPV-150-12
Send forespørgsel
Du kan også lide







