
Beskrivelse
Gennemsnitlig godt GSM18B 18W Single - Output Medicinske adaptere er udstyret med en 2-polet (ingen FG) standard IEC320-C8-strømstik, vedtagelse af inputområdet fra 80VActil 264VAc. Disse desktop -enheder leverer udgangsspændinger mellem 5VDCog 48VDCAt imødekomme kravene til en række miniature medicinske udstyr. Kredsløbsdesignet opfylder de internationale medicinske standarder (2xmopp) og tilbyder Ultra - lav lækstrøm (<50pA). These adapters come with a three-year warranty. MEAN WELL GSM18B adapters are ideal for blood glucose meters, blood pressure meters, nebulizers, inhalers, and portable medical devices.
Funktioner
- Universal AC -input / fuld rækkevidde
- 2-polet AC INLET IEC320-C8
- Godkendt medicinsk sikkerhed (2xmopp mellem primær til sekundær)
- Velegnet til BF -applikation med passende systemovervejelse
- Lav lækagestrøm af<50pA
- Intet belastningseffektforbrug af<0.1W
- Energieffektivitetsniveau VI (undtagen 5V til 9V for niveau V)
- Overholder EISA 2007 DOE, NRCAN, AU NZ MEPS, EU ERP, og møder COC version 5
- Høj effektivitet op til 88%
- Høj driftstemperatur op til +60 grad
- Klasse II Power (uden jordstift)
- Kortslutning, overbelastning og overspændingsbeskyttelse
- Fuldt lukket plastkasse
- LED -indikator for magt på
- Valgfri lås - Type DC -stik
- 100% fuld belastning Burn - i test
- 3-års garanti
Applikationer
- Blodglukosemålere
- Blodtryksmålere
- Forstøvere
- Inhalatorer
- Bærbare medicinske udstyr
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Betyder godt |
| Produktkategori: | Desktop AC -adaptere |
| Rohs: | Detaljer |
| AC -stik inkluderet/påkrævet: | Krævet |
| Område: | Universel |
| Indgangsspænding: | 80 VAC til 264 VAC, 113 VDC til 370 VDC |
| Antal output: | 1 Output |
| Udgangseffekt: | 18 W |
| Udgangsspænding - kanal 1: | 9 VDC |
| Outputstrøm - kanal 1: | 2 A |
| Industri: | Medicinsk |
| Tilslutningstype: | Tønde stik |
| DC Output Connector: | 2,1 mm tøndeplug (2,1x5,5) |
| DC Output Cord Længde: | 1.2 m |
| Effektivitet: | Niveau v |
| Serie: | GSM18B |
| Standard: | 2xmopp |
| Godkendelser: | EN60601-1, ES60601-1 |
| Brand: | Betyder godt |
| Center Pin Længde: | 11,5 mm |
| Overholdelse: | EN60601-1, ES60601-1 |
| Højde: | 33 mm |
| Længde: | 79 mm |
| Belastningsregulering: | Reguleret |
| Monteringsstil: | Desktop |
| Emballage: | Bulk |
| Produkttype: | Desktop AC -adaptere |
| Fabrikspakkemængde: | 60 |
| Underkategori: | Ac - DC strømforsyning |
| Bredde: | 54 mm |
| Enhedsvægt: | 7.231162 oz |
Populære tags: GSM18B09-P1J, Kina GSM18B09-P1J-producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







