
RPS-500-24-SF
Skiftende strømforsyninger 499.2W 24V 20.8A MED Lukket SIDEFAN
Beskrivelse
Gennemsnitlige godt RPS-500 pålidelige grønne medicinske strømforsyninger tilbyder en 12VDCtil 48VDCrækkevidde, en maksimal 41,6A strømrating og et 47Hz til 63Hz frekvensområde. RPS - 500 strømforsyninger har kortslutning, overbelastning, over - spænding og beskyttelse af over-temperatur. Disse strømforsyninger er i overensstemmelse med medicinske regler og EMC EN55011 -standarder, der passer til forskellige typer af patientkontakt medicinsk systemudstyr. Gennemsnitlig godt RPS-500 pålidelig grøn medicinsk strømforsyning er ideel til søvnapnø-enheder, pumpemaskiner og elektriske senge.
Funktioner
- 5 "x 3" kompakt størrelse
- 550W Peak Power
- Høj effektivitet op til 94%
- 5VDCStandby output
- 12VDCFanforsyning
- Betjeningshøjde op til 4000 m
- LED -indikator for magt på
- 10.4a til 41.6A Output Aktuel rækkevidde
- Medicinsk sikkerhed godkendt (2x MOPP) ifølge ANSI/AAMI ES60601-1 og IEC/EN60601-1
- EMI til både klasse 1 og klasse 2 -konfiguration
- -30 grad til +70 grad driftstemperaturområde
- Fås i 4 forskellige pakkestilarter
- PCB -type
- Lukket hus
- Lukket med en fan på toppen
- Lukket med en fan på siden
Applikationer
- Orale irrigatorer
- Hæmodialysemaskiner
- Medicinske computerskærme
- Søvnapnø -enheder
- Pumpemaskiner
- Elektriske senge
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Betyder godt |
| Produktkategori: | Skift strømforsyninger |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Skiftende forsyninger |
| Udgangsspænding - Kanal 1: | 24 VDC |
| Antal output: | 1 Output |
| Udgangseffekt: | 500 W |
| Åben ramme/lukket: | Lukket |
| Indgangsspænding: | 80 VAC til 264 VAC, 113 VDC til 370 VDC |
| Outputstrøm - kanal 1: | 20.8 A |
| Industri: | Medicinsk, industriel |
| Monteringsstil: | Chassis |
| Længde: | 160 mm (6,299 in) |
| Bredde: | 86 mm (3.386 in) |
| Højde: | 43 mm (1,693 in) |
| Serie: | RPS-500 |
| Brand: | Betyder godt |
| Effektivitet: | 93 % |
| Inputfrekvens: | 47 Hz til 63 Hz |
| Isoleringsspænding: | 4 KVAC |
| Belastningsregulering: | Reguleret |
| Maksimal driftstemperatur: | + 70 C |
| Minimum driftstemperatur: | - 30 C |
| Strøm - konvektion: | 320 W |
| Strøm - tvungen luft: | 500 W |
| Produkttype: | Skift strømforsyninger |
| Fabrikspakkemængde: | 24 |
| Underkategori: | Strømforsyninger |
| Enhedsvægt: | 1,411 lbs |
Populære tags: RPS-500-24-SF, Kina RPS-500-24-SF-producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







