
Xpebrd-l 1-0000-00702
XP-E2, enkeltfarve lysdioder, rød, 625nm, 67,2 lm
Beskrivelse
Produktbeskrivelse
XLAMP® XP-E2 LED bygger på den hidtil uset ydelse af den originale XP-E ved at øge LUMEN-output op til 20%, mens den giver en enkelt Die LED-punktkilde til præcis optisk kontrol. XP-E2 LED deler det samme fodaftryk som den originale XP-E, der giver en problemfri opgraderingsvej til flere lumen og\/eller større effektivitet, mens designcyklussen for eksisterende XP-kunder forkortes.
XLAMP XP-E2 LED'er er det ideelle valg til belysning af applikationer, hvor der kræves høj lysudgang og maksimal effektivitet, såsom LED-eftermonteringslamper, udendørs, bærbare, indendørs retningsbestemte, nødsituationskøretøj eller arkitektonisk.
XP-E2 LED tilbyder en S-linje langt rød mulighed. I dette dokument betegner udtrykket langt rød den langt røde XP-E2 LED uden hensyntagen til dets effektivitet. Udtrykkene langt rød og S-linje langt rød bruges, når det er nødvendigt til at differentiere performance af XP-E2 S-linjen langt rød LED fra XP-E2 LED uden S-linjen.
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Cree førte |
| Produktkategori: | LED'er med enkelt farve |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Røde lysdioder |
| Monteringsstil: | SMD\/SMT |
| Bølgelængde\/farvetemperatur: | 625 nm |
| Belysningsfarve: | Rød |
| Lysende flux\/strålende flux: | 67,2 lm |
| Hvis - fremadstrøm: | 350 Ma |
| VF - Fremspænding: | 2.05 V |
| Power Rating: | 3 W |
| Objektiv farve: | Farveløs |
| Objektivdimensioner: | 3,06 mm |
| Objektivform: | Kuppel |
| Objektiv gennemsigtighed: | Vand klart |
| Serie: | XPEBRD |
| Emballage: | Rulle |
| Brand: | Cree førte |
| Produkttype: | LED'er med enkelt farve |
| Fabrikspakkemængde: | 1000 |
| Underkategori: | LED'er |
| Tradename: | Xlamp |
| Type: | LED'er med høj effekt |
| Enhedsvægt: | 0. 241186 oz |
Populære tags: XPEBRD-l 1-0000-00702, Kina XPEBRD-l 1-0000-00702 producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







