
Beskrivelse
SFH 203 FA Silicium Pin Photodiode
Applikationer
- Adgangskontrol og sikkerhed
- Apparater og værktøjer
Funktioner
- pakke: sort epoxy
- ESD: 2 kV Acc. til ANSI\/ESDA\/JEDEC JS -001 (HBM, klasse 2)
- Bølgelængdeområdet (S10%) 750 nm til 1100 nm
- kort skiftetid (Typ. 5 ns)
- 5 mm LED -plastpakke
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | AMS OSRAM |
| Produktkategori: | Fotodioder |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Pin fotodioder |
| Pakke \/ sag: | T-1 3/4 |
| Monteringsstil: | Gennem hul |
| Peak bølgelængde: | 900 nm |
| Mørk strøm: | 1 na |
| VR - omvendt spænding: | 50 V |
| Stigningstid: | 5 ns |
| Efterårstid: | 5 ns |
| Halvintensitetsvinkelgrader: | 20 grader |
| Minimum driftstemperatur: | - 40 C |
| Maksimal driftstemperatur: | + 100 C |
| Serie: | SFH 203 FA |
| Kvalifikation: | AEC-Q100 |
| Brand: | AMS OSRAM |
| Højde: | 9 mm |
| Hvis - fremadstrøm: | 80 Ma |
| Længde: | 5,9 mm |
| Støjækvivalent effekt - NEP: | 2.9e -14 w\/sqrt Hz |
| Emballage: | Bulk |
| PD - Power Disipation: | 150 MW |
| Fotocurrent: | 50 ua |
| Produkttype: | Fotodioder |
| Responsivitet: | 0.59 A/W |
| Fabrikspakkemængde: | 1000 |
| Underkategori: | Optiske detektorer og sensorer |
| VF - Fremspænding: | 1.3 V |
| Bredde: | 5 mm |
| Del # aliaser: | Q62702P0956 |
| Enhedsvægt: | 0. 010582 oz |
Populære tags: SFH 203 FA, Kina SFH 203 FA -producenter, leverandører, fabrik
Et par af:SFH 2400 FA-Z
Næste:SFH 203
Send forespørgsel
Du kan også lide







