
Beskrivelse
XLAMP® XP - E2 LED -bygninger på den hidtil uset ydelse af den originale XP - e ved at øge lumen -output op til 20%, samtidig med at en enkelt die LED -punktkilde til præcis optisk kontrol. XP - E2 LED deler det samme fodaftryk som den originale XP - E, der giver en problemfri opgraderingsvej til mere lumen og/eller større effektivitet, mens designcyklussen for eksisterende XP -kunder.
Xlamp XP - E2 LED'er er det ideelle valg til belysning af applikationer, hvor der kræves høj lysudgang og maksimal effektivitet, såsom LED -eftermonteringslamper, udendørs, bærbare, indendørs retning, nødsituationskøretøj eller arkitektonisk.
XP - E2 LED tilbyder en S -linje langt rød mulighed. I dette dokument angiver udtrykket langt rød den langt røde XP - E2 LED uden hensyntagen til dets effektivitet. Betingelserne langt rød og S -linje langt rød bruges, når det er nødvendigt til at differentiere performance af XP - E2 S -linjen Far Red LED fra XP - E2 LED uden S -linjemuligheden.
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Cree førte |
| Produktkategori: | LED'er med enkelt farve |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Amber LED'er |
| Monteringsstil: | SMD/SMT |
| Pakke / sag: | SMD-2 |
| Bølgelængde/farvetemperatur: | 595 nm |
| Belysningsfarve: | Rav |
| Lysende flux/strålende flux: | 62 lm |
| Hvis - fremadrettet: | 350 Ma |
| Vf - fremadspænding: | 2.2 V |
| Power Rating: | 3 W |
| Objektiv farve: | Farveløs |
| Objektivdimensioner: | 3,06 mm |
| Objektivform: | Kuppel |
| Objektiv gennemsigtighed: | Vand klart |
| Serie: | XPEBAM |
| Emballage: | Rulle |
| Emballage: | Skær bånd |
| Emballage: | Mousereel |
| Brand: | Cree førte |
| Højde: | 2,26 mm |
| LED -størrelse: | 3,45 mm x 3,45 mm x 2,26 mm |
| Længde: | 3,45 mm |
| Maksimal driftstemperatur: | + 150 C |
| Produkttype: | LED'er med enkelt farve |
| Fabrikspakkemængde: | 1000 |
| Underkategori: | LED'er |
| Tradename: | Xlamp |
| Type: | LED'er med enkelt farve |
| Visningsvinkel: | 130 grader |
| Vr - omvendt spænding: | 5 V |
| Bredde: | 3,45 mm |
| Enhedsvægt: | 0,013044 oz |
Populære tags: XPEBAM - L1 - 0000-00601, Kina XPEBAM-L1-0000-00601 Producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







