
CXA1304-0000-000F0Y9430G
Hvide LED'er Hvid 3000 K 93-Cri, Xlamp CXA1304-18V
Beskrivelse
XLAMP® CXA1304 LED Array udvider Cree LEDs familie af høje flux, multi -die -arrays i en mindre, brugervenlig platform. Med XLAMP LED -belysningsklasse -pålidelighed muliggør CXA1304s små, ensartede udsendelsesoverflade både retningsbestemte og ikke -direktive belysningsapplikationer, herunder lampe -eftermontering og armaturdesign. Tilgængelig i 2-trins, 3-trins og 4-trins farvekonsistens, og med en 6 mm optisk kilde, bringer CXA1304 nye niveauer af flux og effektivitet til denne formfaktor. CX Family LED Design Guide giver grundlæggende oplysninger om kravene til at bruge CXA1304 LED med succes i armaturdesign.
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Cree førte |
| Produktkategori: | Hvide LED'er |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Hvide COB -LED'er |
| Monteringsstil: | SMD/SMT |
| Pakke / sag: | COB - chip - på - bord |
| Belysningsfarve: | Varm hvid |
| Bølgelængde/farvetemperatur: | 3000 K |
| Lysende flux/strålende flux: | 308 lm |
| Color Rendering Index - cri: | 93 |
| Visningsvinkel: | 115 grader |
| Hvis - fremadrettet: | 200 Ma |
| Vf - fremadspænding: | 18 V |
| Effekt Rating: | 3.6 W |
| Længde: | 13,35 mm |
| Bredde: | 13,35 mm |
| Højde: | 1,15 mm |
| Minimum driftstemperatur: | - 40 C |
| Maksimal driftstemperatur: | + 85 C |
| Objektiv farve: | Tonet |
| Objektivdimensioner: | 6 mm |
| Objektivform: | Rundt fladt |
| Objektiv gennemsigtighed: | Klar |
| Serie: | CXA1304 |
| Emballage: | Rør |
| Mærke: | Cree førte |
| LED -størrelse: | 13,35 mm x 13,35 mm x 1,55 mm |
| Produkttype: | Hvide LED'er |
| Fabrikspakkemængde: | 100 |
| Underkategori: | LED'er |
| Slags: | LED -LED'er med lav effekt |
| Enhedsvægt: | 0,026455 oz |
Populære tags: CXA1304-0000-000F0Y9430G, Kina CXA1304-0000-000F0Y9430G-producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







