
Beskrivelse
Gennemsnitlig godt HDR DIN -jernbane strømforsyninger fås i 15W, 30W, 60W, 100W og 150W. Disse komponenter har 85VActil 264VAcUniversal input med 277VAcoperationel,<0.3W no-load power consumption, and cooling by free air convection. The ultra-slim design is offered in widths of 17.5mm (1SU), 35mm (2SU), 52.5mm (3SU), 70mm (4SU), and 105mm (6SU). MEAN WELL HDR DIN Rail Power Supplies provide Class II isolation, adjustable DC output voltage, and a working temperature range of -30°C to +70°C. These power supplies meet limited power source (LPS) requirements and have a three-year warranty. Ideal applications include factory and building automation, household and industrial control systems, as well as electromechanical apparatus.
Funktioner
- Ultra-slank design med bredder på 17,5 mm (1SU), 35 mm (2SU), 52,5 mm (3SU), 70 mm (4SU) og 105 mm (6SU)
- 85VActil 264VAcUniversal input med 277VAcoperationel
- <0.3W no-load power consumption
- Klasse II Isolering
- Opfylder kravene til begrænset strømkilde (LPS)
- Justerbar DC -udgangsspænding
- Kortslutning, overbelastning og overspændingsbeskyttelse (overspændingskategori III)
- Afkøling ved gratis luftkonvektion
- -30 grad til +70 grad arbejdstemperaturområde
- DIN RAIL TS -35\/7,5 eller 15 Mountable
- Power-on LED-indikator
- 3- års garanti
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Betyder godt |
| Produktkategori: | DIN RAIL strømforsyninger |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Skift af forsyninger |
| Inputtype: | 1- fase \/ enkeltfase |
| Udgangseffekt: | 24 W |
| Indgangsspænding: | 85 VAC til 264 VAC, 120 VDC til 370 VDC |
| Antal output: | 1 Output |
| Udgangsspændingskanal 1: | 12 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 2 A |
| Industri: | Industriel |
| Længde: | 54,5 mm (2.146 in) |
| Bredde: | 35 mm (1.378 in) |
| Højde: | 9 mm (0. 354 in) |
| Serie: | HDR -30 |
| Brand: | Betyder godt |
| Isoleringsspænding: | 3 KVRMS |
| Maksimal driftstemperatur: | + 70 C |
| Minimum driftstemperatur: | - 30 C |
| Monteringsstil: | Din jernbanemontering |
| Åben ramme\/lukket: | Lukket |
| Produkttype: | DIN RAIL strømforsyninger |
| Fabrikspakkemængde: | 96 |
| Underkategori: | AC-DC strømforsyning |
| Del # aliaser: | Li 30-20 b12pr2 |
| Enhedsvægt: | 4.232875 oz |
Populære tags: HDR -30-12, Kina HDR -30-12 producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







