
HEP-150-15A
Skiftende strømforsyninger 150W 15V 10A IP65 W/ PFC Lukket
Beskrivelse
Gennemsnitligt hep 100 - 320W Harsh Environment Power Supplies er høje - Grad AC/DC strømforsyninger med lav støj og evnen til at fungere under ekstreme forhold og temperaturer. HEP -enhederne leverer en nominel effekt på 100W, 150W, 185W, 240W eller 320W i en aluminiumshandel med et interiør, der er fuldt pott med varme - udført silikone. Disse strømforsyninger tilbyder IP65 -beskyttelse mod indtrængen af støv og vand (valgfri IP68 -niveau -modeller er også tilgængelige). Enhederne har også op til 10 g antivibreringsevne.
Hep Harsh Environment Power Supplies har en høj effektivitet på op til 94%, en -55 grader til +70 grad driftstemperaturområde, accepterer et bredt inputområde på 90V på 90V påActil 305VAcog tilbyder udgangsspændinger på 12V, 15V, 24V, 36V, 48V eller 54V. Enhederne er ideelle til brug i industrielle kontrolapplikationer i barske miljøer, herunder udendørs telekommunikationsudstyr, udendørs elektronisk skiltning/billboards, petroleumsanlæg eller mineskaftfaciliteter.
Funktioner
- 90VActil 305VAcInput i hele rækkevidde
- Klasse I Power Unit (med FG)
- Bygget - i aktiv PFC -funktion
- Robust aluminiumssag og fyldning med varme - udført silikone
- Høj effektivitet op til 94%
- Fanløst design, afkøling ved gratis luftkonvektion
- IP65 Høj beskyttelsesniveau, valgfri IP68 -niveau Model tilgængelig
- -55 grad til +70 grad arbejdstemperaturområde
- Mødes 6 kV bølgeimmunitetsniveau
- Modstands 10g vibrationstest
- Driftshøjde op til 5000 meter
- 6-årig garanti
- Beskyttelse
- Kortslutning
- Overbelaste
- Overspænding
- Over - temperatur
- Dimensioner (LXWXH)
- HEP-100 måler 220 mm x 68 mm x 38,8 mm
- HEP-150/185 måler 228 mm x 68 mm x 38,8 mm
- HEP-240 måler 244,2 mm x 68 mm x 38,8 mm
- HEP-320 måler 252 mm x 90 mm x 43,8 mm
- UL/CUL/CB/CE -godkendelser
Applikationer
- Udendørs telekommunikationsudstyr
- Udendørs elektronisk skiltning og reklametavler
- Petroleumsplanter
- Mine skaftfaciliteter
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Betyder godt |
| Produktkategori: | Skift strømforsyninger |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Skiftende forsyninger |
| Udgangsspænding - Kanal 1: | 15 VDC |
| Antal output: | 1 Output |
| Udgangseffekt: | 150 W |
| Åben ramme/lukket: | Lukket |
| Indgangsspænding: | 85 VAC til 264 VAC, 120 VDC til 370 VDC |
| Outputstrøm - kanal 1: | 10 A |
| Industri: | Industriel |
| Monteringsstil: | Chassis |
| Længde: | 228 mm (8,976 in) |
| Bredde: | 68 mm (2,677 in) |
| Højde: | 38,8 mm (1.528 in) |
| Serie: | Hep-150 |
| Godkendelser: | EN60950-1, UL60950-1 |
| Brand: | Betyder godt |
| Overholdelse: | EN60950-1, UL60950-1 |
| Effektivitet: | 92 % |
| Inputfrekvens: | 47 Hz til 63 Hz |
| IP -vurdering: | IP65 |
| Belastningsregulering: | Reguleret |
| Emballage: | Bulk |
| Produkttype: | Skift strømforsyninger |
| Fabrikspakkemængde: | 12 |
| Underkategori: | Strømforsyninger |
| Enhedsvægt: | 2,469 lbs |
Populære tags: HEP-150-15A, Kina HEP-150-15A producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







