
L1c 1- GRN1000000000
Enkelt farve Luxeon C farvelinie, grøn 520nm -540 nm
Beskrivelse
Luxeon C -farvelinjen er en optisk avanceret portefølje af farve og hvide LED'er. Luxeon C farvelinie er designet til fejlfri farveblanding og har en brændvidde for alle farver, som giver ensartede strålingsmønstre fra sekundær optik og maksimerer optisk effektivitet. Med lav kuppeldesign holder det effektiv kildestørrelse lille, mens den stadig forbedrer lysekstraktion. Luxeon C -farvelinie er designet til glat farveblanding og maksimal punch og er den optimale LED -løsning til arkitektur-, underholdnings- og nødkøretøjsbelysningsapplikationer.
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Lumiled |
| Produktkategori: | LED'er med enkelt farve |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Grønne LED'er |
| Monteringsstil: | SMD\/SMT |
| Pakke \/ sag: | SMD -2 |
| Bølgelængde\/farvetemperatur: | 540 nm |
| Belysningsfarve: | Grøn |
| Lysende flux\/strålende flux: | 90 lm |
| Hvis - fremadstrøm: | 350 Ma |
| VF - Fremspænding: | 3.05 V |
| Objektiv farve: | Farveløs |
| Objektivdimensioner: | 2 mm |
| Objektivform: | Kuppel |
| Objektiv gennemsigtighed: | Klar |
| Serie: | Luxeon c |
| Emballage: | Rulle |
| Brand: | Lumiled |
| Højde: | 1,35 mm |
| LED -størrelse: | 2 mm x 2 mm x 1,35 mm |
| Længde: | 2 mm |
| Maksimal driftstemperatur: | + 135 C |
| Minimum driftstemperatur: | - 40 C |
| Produkttype: | LED'er med enkelt farve |
| Fabrikspakkemængde: | 1000 |
| Underkategori: | LED'er |
| Tradename: | Luxeon |
| Type: | LED'er med enkelt farve |
| Visningsvinkel: | 170 grader |
| Bredde: | 2 mm |
| Enhedsvægt: | 0. 001878 oz |
Populære tags: L1C 1- GRN1000000000, Kina L1C 1- GRN1000000000 producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







