
Beskrivelse
Luxeon 3030 2 D er en høj flux, varm - farvemålrettet midtkraftled. Hot - Farvemålretning sikrer, at LED'erne er inden for farvemål ved applikationsbetingelser - 85 grad. Ved hjælp af en industristandardemballage på 3,0 mm x 3,0 mm og 6V overflademonteret emitteropløsning kommer Luxeon 3030 2 d linjen i alle ANSI CCT'er og leverer den effektivitet og pålidelighed, der kræves for både indendørs og udendørs belysningsmarkeder.
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Lumiled |
| Produktkategori: | Hvide LED'er |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Hvide LED'er |
| Monteringsstil: | SMD/SMT |
| Pakke / sag: | 3030 |
| Belysningsfarve: | Varm hvid |
| Bølgelængde/farvetemperatur: | 3500 K |
| Lysende flux/strålende flux: | 113 lm |
| Color Rendering Index - cri: | 80 |
| Visningsvinkel: | 116 grader |
| Hvis - fremadrettet: | 120 Ma |
| Vf - fremadspænding: | 6 V |
| Power Rating: | 720 MW |
| Længde: | 3 mm |
| Bredde: | 3 mm |
| Højde: | 0,52 mm |
| Minimum driftstemperatur: | - 40 C |
| Maksimal driftstemperatur: | + 105 C |
| Objektiv farve: | Tonet |
| Objektivdimensioner: | 2,6 mm |
| Objektivform: | Rundt fladt |
| Objektiv gennemsigtighed: | Diffuseret |
| Serie: | Luxeon 3030 2 d |
| Emballage: | Rulle |
| Brand: | Lumiled |
| Fugtfølsom: | Ja |
| Produkttype: | Hvide LED'er |
| Fabrikspakkemængde: | 5000 |
| Underkategori: | LED'er |
| Tradename: | Luxeon |
| Type: | LED'er med høj effekt |
| Enhedsvægt: | 0,082453 oz |
Populære tags: L130-3580003000W21, Kina L130-3580003000W21 Producenter, leverandører, fabrik
Et par af:L1T2-5070000000000
Næste:L1HX-3070200000000
Send forespørgsel
Du kan også lide







