
Beskrivelse
XLAMP® XP-E2 LED bygger på den hidtil uset ydelse af den originale XP-E ved at øge LUMEN-output op til 20%, mens den giver en enkelt Die LED-punktkilde til præcis optisk kontrol. XP-E2 LED deler det samme fodaftryk som den originale XP-E, der giver en problemfri opgraderingsvej til flere lumen og\/eller større effektivitet, mens designcyklussen for eksisterende XP-kunder forkortes.
XLAMP XP-E2 LED'er er det ideelle valg til belysning af applikationer, hvor der kræves høj lysudgang og maksimal effektivitet, såsom LED-eftermonteringslamper, udendørs, bærbare, indendørs retningsbestemte, nødsituationskøretøj eller arkitektonisk.
XP-E2 LED tilbyder en S-linje langt rød mulighed. I dette dokument betegner udtrykket langt rød den langt røde XP-E2 LED uden hensyntagen til dets effektivitet. Udtrykkene langt rød og S-linje langt rød bruges, når det er nødvendigt til at differentiere performance af XP-E2 S-linjen langt rød LED fra XP-E2 LED uden S-linjen.
Funktioner
• Fås i hvid, udendørs hvid, 80- cri, 90- cri hvid, kongeblå, blå, grøn, pc rav, rav, rød-orange, rød, foto rød, langt rød & s linje langt rød
• ANSI-kompatible kromaticitetsbakker
• Hvid bundet til 85 grader
• Maksimal drevstrøm: kongeblå, blå 1,2 a, andre 1,5 a
• Lav termisk modstand: så lav som 1,4 grader \/W
• Bred visningsvinkel: 105 grad -140 grad
• Ubegrænset gulvliv på mindre end eller lig med 30 grader \/85% RH
• REFLOW SOLDREABLE - JEDEC J -STD -020C kompatibel
• Elektrisk neutral termisk sti
• Rohs og nå ud til kompatible
• UL® anerkendt komponent (E349212)
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Cree førte |
| Produktkategori: | LED'er med enkelt farve |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Grønne LED'er |
| Monteringsstil: | SMD\/SMT |
| Bølgelængde\/farvetemperatur: | 530 nm |
| Belysningsfarve: | Grøn |
| Lysende flux\/strålende flux: | 122 lm |
| Hvis - fremadstrøm: | 350 Ma |
| VF - Fremspænding: | 3.2 V |
| Power Rating: | 3 W |
| Objektiv farve: | Farveløs |
| Objektivdimensioner: | 3,06 mm |
| Objektivform: | Kuppel |
| Objektiv gennemsigtighed: | Vand klart |
| Serie: | XPEBGR |
| Emballage: | Rulle |
| Emballage: | Skær bånd |
| Emballage: | Mousereel |
| Brand: | Cree førte |
| Produkttype: | LED'er med enkelt farve |
| Fabrikspakkemængde: | 1000 |
| Underkategori: | LED'er |
| Tradename: | Xlamp |
| Type: | LED'er med enkelt farve |
| Enhedsvægt: | 0. 008245 oz |
Populære tags: XPEBGR-l 1-0000-00 F02, Kina XPEBGR-l 1-0000-00 F02-producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







