
Xbdblu -00-0000-000000 z01
Enkeltfarve LED'er blå LED 465nm -485 nm XLAMP XB-D Series
Beskrivelse
XLAMP® XB-D LED bringer næste generations ydelse, pris og størrelse til alle LED-belysningsapplikationer. XB-D's fodaftryk muliggør mindre design med tætpakkede arrays til bedre lysblanding og koncentration. XB-D deler fælles fodaftryk og ensartet pakkedesign på tværs af alle hvide og farvekonfigurationer, forenklingskort og optiske design for mange LED-systemer.
XB-D er optimeret til dramatisk lavere systemomkostninger i enhver belysningsanvendelse, fra indendørs og udendørs belysning til arkitektonisk og transportbelysning.
Funktioner
• XB-D White Binned @ 85 grader; XB-D Color Binned @ 25 grader
• Op til 136 lm\/w i kølig hvid (@ 85 grader, 350 Ma)
• Fås i hvidt, 80- minimum Cri White og 70- minimum cri cool hvid, kongeblå, blå, grøn, pc rav, rav, rød-orange & rød
• 1 En maksimal drevstrøm
• Bred visningsvinkel: Fra 110 grader (PC Amber) til 140 grader (rød)
• REFLOW SOLDREABLE - JEDEC J -STD -020C kompatibel
• Ubegrænset gulvliv på mindre end eller lig med 30 grader \/85% RH
• Elektrisk neutral termisk sti
• Rohs og nå ud til kompatible
• UL® anerkendt komponent (E349212)
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Cree førte |
| Produktkategori: | LED'er med enkelt farve |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Blå lysdioder |
| Monteringsstil: | SMD\/SMT |
| Pakke \/ sag: | SMD -2 |
| Bølgelængde\/farvetemperatur: | 485 nm |
| Belysningsfarve: | Blå |
| Lysende flux\/strålende flux: | 35,2 lm |
| Hvis - fremadstrøm: | 350 Ma |
| VF - Fremspænding: | 2.95 V |
| Power Rating: | 3 W |
| Objektiv farve: | Tonet |
| Objektivdimensioner: | 2,18 mm |
| Objektivform: | Kuppel |
| Objektiv gennemsigtighed: | Klar |
| Serie: | XB-d blå |
| Emballage: | Rulle |
| Emballage: | Skær bånd |
| Emballage: | Mousereel |
| Brand: | Cree førte |
| Højde: | 1,84 mm |
| LED -størrelse: | 2,45 mm x 2,45 mm x 1,84 mm |
| Længde: | 2,45 mm |
| Maksimal driftstemperatur: | + 150 C |
| Produkttype: | LED'er med enkelt farve |
| Fabrikspakkemængde: | 1000 |
| Underkategori: | LED'er |
| Tradename: | Xlamp |
| Type: | LED'er med enkelt farve |
| Visningsvinkel: | 135 grader |
| VR - omvendt spænding: | 5 V |
| Bredde: | 2,45 mm |
| Enhedsvægt: | 0. 006743 oz |
Populære tags: XBDBLU -00-0000-000000 Z01, Kina XBDBLU -00-0000-000000 Z01 -producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







