
Beskrivelse
Distributionsterminalblok; med tryk - -knappen; 1 x 16 mm² / 6 x 4 mm²; med integreret slutplade; egnet til ex i II -applikationer; side- og centermærkning; for din - jernbane 35 x 15 og 35 x 7,5; Push - i Cage Clamp®; 16,00 mm²; rød
Distribution Terminal Block Series 2216 med Push - -knap
Distributionsterminalblokken, varenummer 2216 - 8033, muliggør en ren, ryddig elektrisk installation. Strippelængder på 18 til 20 mm er påkrævet til lederforbindelse med denne distributionsterminalblok. Distributionsterminalblokke giver mulighed for ekstremt kompakte potentielle fordelinger ved hjælp af kun en terminalblok. Deres design giver mulighed for forbindelsen af større lederkors - sektioner på den ene side og flere mindre lederkors - sektioner på den anden. Ud over potentiel distribution kan disse terminale blokke også bruges til potentiel indsamling. Dette produkt er baseret på Push - i Cage Clamp® og Push - i Cage Clamp® -teknologi. Push - i Cage Clamp® Connection Technology er den universelle forbindelse for alle ledertyper med den ekstra fordel ved direkte tilslutning. Stive ledere såvel som strandede ledere med ferruler kan tilsluttes direkte til terminalblokken uden behov for værktøjer. Dimensionerne (bredde x højde x dybde) er (12,8 x 87 x 43,5) mm. Afhængig af ledertypen er denne distributionsterminalblok velegnet til lederkors - sektioner fra 0,5 mm² til 16 mm² på den ene side og til lederkors - sektioner fra 0,5 mm² til 6 mm² på den anden. Dette feed - gennem terminalblok drives af en trykknap. TopJob® S terminalblokke sikrer en sikker elektrisk forbindelse i forskellige industrielle applikationer såvel som i moderne bygningsinstallationer. Med kun et terminalbloksystem kan du arbejde overalt i verden og i enhver applikation. Dette produkt er velegnet til visse EX -applikationer (se produktdatablad).
Forbindelsesdata
| Klemhedsenheder | 7 |
| Samlet antal potentialer | 1 |
| Antal niveauer | 1 |
Forbindelse 1
| Forbindelsestype | Input |
| Forbindelsesteknologi | Push - i burklemmen® |
| Antal forbindelsespunkter | 1 |
| Aktiveringstype | Tryk på - -knappen |
| Tilslutbare ledermaterialer | Kobber |
| Nominelt kryds - Afsnit | 16 mm² |
| Solid leder | 0,5… 16 mm² / 20… 6 AWG |
| Solid dirigent; skub - i opsigelsen | 6… 16 mm² / 10… 6 AWG |
| Fin - strandet leder | 0,5… 25 mm² / 20… 4 AWG |
| Fine - strandet leder; med isoleret ferrule | 0,5… 16 mm² / 20… 6 AWG |
| Fine - strandet leder; med uisoleret ferrule | 0,5… 16 mm² / 20… 6 AWG |
| Fine - strandet leder; med ferrule; Push - i opsigelsen | 6… 16 mm² / 10… 6 AWG |
| BEMÆRK (dirigentkryds - sektionen) | Afhængig af lederegenskaberne kan en leder med et mindre kryds - sektionen også indsættes via push - i terminering. |
| Strip længde | 18… 20 mm / 0,71… 0,79 tommer |
Forbindelse 2
| Forbindelsestype | Produktion |
| Forbindelsesteknologi | Push - i burklemmen® |
| Antal forbindelsespunkter | 6 |
| Solid leder | 0,5… 6 mm² / 20… 10 AWG |
| Solid dirigent; skub - i opsigelsen | 1,5… 6 mm² / 16… 10 AWG |
| Strandet dirigent | 0,5… 6 mm² / 20… 10 AWG |
| Fin - strandet leder | 0,5… 6 mm² / 20… 10 AWG |
| Fine - strandet leder; med isoleret ferrule | 0,5… 4 mm² / 20… 12 AWG |
| Fine - strandet leder; med uisoleret ferrule | 0,5… 4 mm² / 20… 12 AWG |
| Fine - strandet leder; med ferrule; Push - i opsigelsen | 1,5… 4 mm² / 16… 12 AWG |
| Strip længde | 11… 13 mm / 0,43… 0,51 tommer |
Fysiske data
| Bredde | 12,8 mm / 0,504 tommer |
| Højde | 87 mm / 3,425 inches |
| Dybde fra øvre - kant af din - jernbane | 36,9 mm / 1,453 inches |
| Dybde | 43,5 mm / 1,713 inches |
Mekaniske data
| Monteringstype | DIN-35-jernbane |
| Markeringsniveau | Center/side -markering |
Materielle data
| Note (materialedata) | Oplysninger om materialespecifikationer kan findes her |
| Farve | rød |
| Materialegruppe | I |
| Isoleringsmateriale (hovedboliger) | Polyamid (PA66) |
| Lammbarhedsklasse pr. UL94 | V0 |
| Klemmefjedermateriale | Chrome - Nikkel Spring Steel (CRNI) |
| Brandbelastning | 0,608mj |
| Vægt | 31,8g |
Miljøbehov
| Behandlingstemperatur | -35… +85 grad |
| Kontinuerlig driftstemperatur | -60… +105 grad |
Kommercielle data
| PU (SPU) | 7 stk |
| Emballagetype | Boks |
| Oprindelsesland | Pl |
| Gtin | 4066966661682 |
| Toldtjulantal | 85369010000 |
Produktklassificering
| UNSPSC | 39121410 |
| ETIM 9.0 | EC000897 |
| ECCN | Ingen amerikansk klassificering |
Miljøproduktoverholdelse
| ROHS -overholdelsesstatus | Kompatibel, ingen fritagelse |
Populære tags: 2216-8033, Kina 2216-8033 producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







