
LRS-200-12
Skiftende strømforsyninger 204W 12V 17A 115VAC eller 230VAC
Beskrivelse
Gennemsnitligt godt LRS -200 200 W AC/DC Single Output Power Supply er et enkelt - output lukket type strømforsyning med 30 mm lav - profildesign. Vedtagelse af et input på 115VAceller 230VAc(Vælg med switch), giver hele serien en udgangsspændingslinie på 3,3V, 4,2V, 5V, 12V, 15V, 24V, 36V og 48V. LRS-200 har høj effektivitet på op til 90%. Det metalliske mesh -case -design forbedrer varmeafledningen, så hele serien fungerer fra -30 grad til +70 grad under luftkonvektion uden fan. At levere et ekstremt lavt belastningseffektforbrug (mindre end 0,75W), betyder, at Well LR-200 giver slutsystemet let at imødekomme det verdensomspændende energibehov.
Funktioner
- AC -inputområde, der kan vælges efter switch
- Modstå 300VAcSurge input i 5 sekunder
- Beskyttelse
- Kortslutning
- Overbelaste
- Overspænding
- Overtemperatur
- Afkøling ved gratis luftkonvektion
- 1U lav profil
- Modstå 5G vibrationstest
- LED -indikator for magt på
- Nej - Indlæs strømforbrug<0.75W
- 100% fuld belastning Burn - i test
- Høj driftstemperatur op til +70 grad
- Høj - effektivitet, lang levetid og høj pålidelighed
- 3-årig garanti
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Betyder godt |
| Produktkategori: | Skift strømforsyninger |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Skiftende forsyninger |
| Udgangsspænding - Kanal 1: | 12 VDC |
| Antal output: | 1 Output |
| Udgangseffekt: | 204 W |
| Åben ramme/lukket: | Lukket |
| Indgangsspænding: | 90 VAC til 132 VAC, 180 VAC til 264 VAC, 240 VDC til 370 VDC |
| Outputstrøm - kanal 1: | 17 A |
| Industri: | Industriel |
| Monteringsstil: | Chassis |
| Længde: | 215 mm (8.465 in) |
| Bredde: | 115 mm (4.528 in) |
| Højde: | 30 mm (1.181 in) |
| Serie: | LRS-200 |
| Godkendelser: | UL60950-1 |
| Brand: | Betyder godt |
| Overholdelse: | UL60950-1 |
| Inputfrekvens: | 47 Hz til 63 Hz |
| Isoleringsspænding: | 3 kV |
| Belastningsregulering: | Reguleret |
| Produkttype: | Skift strømforsyninger |
| Fabrikspakkemængde: | 30 |
| Underkategori: | Strømforsyninger |
| Del # aliaser: | LM200-10B12 LM200-20B12R2 LM200-22B12R2 |
| Enhedsvægt: | 1,455 lbs |
Populære tags: LRS-200-12, Kina LRS-200-12 producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







