
Beskrivelse
GT PSLR31.13 Duris® S 5 Den kompakte, Mid - Power Duris® S 5 LED med industristandard 3030 -pakken, der leveres med høj effektivitet, farvekvalitet og lang levetid. Ideel valg til indendørs generelle belysningsapplikationer.
Applikationer
- Arkitektur
- Arkitektur / havebelysning (LED & LASER)
- Medicinsk belysning
- stemningsbelysning
- fototerapi
Funktioner
- typ. Stråling: 120 grader (Lambertian Emitter)
- ESD: 2 kV Acc. til ANSI/ESDA/JEDEC JS-001 (HBM, klasse 2)
- lysende flux: typ . 176 lm
- lysende effektivitet: typ . 188 lm/w
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | AMS OSRAM |
| Produktkategori: | LED'er med enkelt farve |
| Rohs: | |
| Produkt: | Grønne LED'er |
| Monteringsstil: | SMD/SMT |
| Pakke / sag: | SMD-2 |
| Bølgelængde/farvetemperatur: | 540 nm |
| Belysningsfarve: | Grøn |
| Lysende flux/strålende flux: | 187 lm |
| Hvis - fremadrettet: | 150 Ma |
| Vf - fremadspænding: | 6.25 V |
| Power Rating: | 940 MW |
| Objektiv farve: | Tonet |
| Objektivdimensioner: | 2,55 mm x 2,55 mm |
| Objektivform: | Firkant |
| Objektiv gennemsigtighed: | Diffuseret |
| Serie: | GT PSLR31.13 |
| Emballage: | Rulle |
| Emballage: | Skær bånd |
| Emballage: | Mousereel |
| Brand: | AMS OSRAM |
| Højde: | 0,6 mm |
| Længde: | 3 mm |
| Lysende intensitet: | 64,4 cd |
| Maksimal driftstemperatur: | + 100 C |
| Minimum driftstemperatur: | - 40 C |
| Fugtfølsom: | Ja |
| Produkttype: | LED'er med enkelt farve |
| 4500 | |
| Underkategori: | LED'er |
| Tradename: | Duris |
| Type: | LED'er med enkelt farve |
| Visningsvinkel: | 120 grader |
| Bredde: | 3 mm |
| Del # aliaser: | Q65112A5258 |
| Enhedsvægt: | 0,000624 oz |
Populære tags: GT PSLR31.13 - LUMQ - T1T2-1, Kina GT PSLR31.13-LUMQ-T1T2-1 Producenter, leverandører, fabrik
Et par af:GT QSSPA1.13 - LRLT-T1T6-1
Næste:GT PSLM31.13-HRHT-26-KM
Send forespørgsel
Du kan også lide







