
Beskrivelse
Luxeon 3014 har en kompakt pakkestørrelse på 3,0 mm x 1,4 mm x 0,70 mm - ideel til opnåelse af ensartet lysudgang, hvor pladsen er begrænset, såsom lineære applikationer, rørbelysning og skiltning. Luxeon 3014 er varm - Farve målrettet mod en forbindelsestemperatur på 65 grader, hvilket sikrer farvekonsistens og opfylder ANSI -standarder ved driftsbetingelser.
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Lumiled |
| Produktkategori: | Hvide LED'er |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Hvide LED'er |
| Monteringsstil: | SMD/SMT |
| Pakke / sag: | 3014 |
| Belysningsfarve: | Varm hvid |
| Bølgelængde/farvetemperatur: | 2200 K |
| Lysende flux/strålende flux: | 18 lm |
| Color Rendering Index - cri: | 90 |
| Visningsvinkel: | 116 grader |
| Hvis - fremadrettet: | 60 mA |
| Vf - fremadspænding: | 3.1 V |
| Power Rating: | 180 MW |
| Længde: | 3 mm |
| Bredde: | 1,4 mm |
| Højde: | 0,75 mm |
| Minimum driftstemperatur: | - 40 C |
| Maksimal driftstemperatur: | + 105 C |
| Objektiv farve: | Tonet |
| Objektivdimensioner: | 2,5 mm x 1,15 mm |
| Objektivform: | Rektangulær |
| Objektiv gennemsigtighed: | Diffuseret |
| Serie: | Luxeon 3014 |
| Emballage: | Rulle |
| Emballage: | Skær bånd |
| Emballage: | Mousereel |
| Brand: | Lumiled |
| Fugtfølsom: | Ja |
| Produkttype: | Hvide LED'er |
| Fabrikspakkemængde: | 3000 |
| Underkategori: | LED'er |
| Tradename: | Luxeon |
| Type: | LED'er med høj effekt |
Populære tags: L130-2290001400001, Kina L130-2290001400001 Producenter, leverandører, fabrik
Et par af:L1HX-40702000000000
Næste:L1HX-5070200000000
Send forespørgsel
Du kan også lide







