
Beskrivelse
Xlamp® XM - L® Gen 2 LED'er er Multi - Farve RGBW LED'er, der leverer kombinationen af høj lumenudgang og god farveblanding i en lille 5,0 x 5,0 mm -pakke. Xlamp xm - l farve Gen 2 LED'er har den mindste mulige afstand mellem LED -matrice, hvilket skaber en lille optisk kilde til fremragende optisk kontrol og effektiv farveblanding. Sammenlignet med den første generation LED, har Gen 2 en 75% højere maksimal drivende strøm og signifikante forbedringer i lysudgang og effektivitet, hvilket muliggør næsten det dobbelte af det maksimale lysudgang. Gen 2 inkluderer også en ny version med høj intensitet, der yderligere reducerer den optiske kildestørrelse for endnu større niveauer af optisk kontrol.
Xlamp xm - l farve Gen 2 LED'er er optimeret til alle høje - ydelse RGBW -belysningsapplikationer, inklusive farve - Ændring, scene, arkitektonisk og underholdning.
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Cree førte |
| Produktkategori: | Multi - Farve -LED'er |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | RGBW LED'er |
| Monteringsstil: | SMD/SMT |
| Pakke / sag: | 2020 (5050 metrisk) |
| Belysningsfarve: | RGB, neutral hvid |
| Bølgelængde/farvetemperatur: | 625 nm, 527 nm, 457 nm, 4000 K |
| Lysende flux/strålende flux: | 80 lm, 155 lm, 23 lm, 145 lm |
| Visningsvinkel: | 120 grader |
| Hvis - fremadrettet: | 350 Ma |
| Vf - fremadspænding: | 2.1 V, 2.6 V, 2.9 V, 2.9 V |
| Power Rating: | 21 W |
| Objektiv farve: | Farveløs |
| Objektivdimensioner: | 5 mm |
| Objektivform: | Kuppel |
| Objektiv gennemsigtighed: | Klar |
| Brand: | Cree førte |
| Højde: | 3 mm |
| Længde: | 3,5 mm |
| Maksimal driftstemperatur: | + 150 C |
| Antal lysdioder: | 4 LED |
| Emballage: | Rulle |
| Emballage: | Skær bånd |
| Emballage: | Mousereel |
| Produkttype: | Multi - Farve -LED'er |
| Serie: | Xm - l Farve høj densitet |
| Fabrikspakkemængde: | 1000 |
| Underkategori: | LED'er |
| Type: | LED'er med høj effekt |
| Bredde: | 3,5 mm |
Populære tags: XMLDCL-00-0000-00C4AAAB1, Kina XMLDCL-00-0000-00C4AAAB1-producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







