
XBDGRN-00-0000-000000D01
Single Color LEDS Green LED 520 - 535nm, XLAMP XB-D Series
Beskrivelse
Xlamp® XB - d LED bringer næste - Generationsydelse, pris og størrelse til alle LED -belysningsapplikationer. XB - D's fodaftryk muliggør mindre design med tætpakkede arrays til bedre lysblanding og koncentration.
XB - D deler almindeligt fodaftryk og ensartet pakkedesign på tværs af alle hvide og farvekonfigurationer, forenklingskort og optiske design for mange LED -systemer. XB - D er optimeret til dramatisk lavere systemomkostninger i enhver belysningsprogram, fra indendørs og udendørs belysning til arkitektonisk og transportbelysning.
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Cree førte |
| Produktkategori: | LED'er med enkelt farve |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Grønne LED'er |
| Monteringsstil: | SMD/SMT |
| Pakke / sag: | SMD-2 |
| Bølgelængde/farvetemperatur: | 535 nm |
| Belysningsfarve: | Grøn |
| Lysende flux/strålende flux: | 107 lm |
| Hvis - fremadrettet: | 350 Ma |
| Vf - fremadspænding: | 2.97 V |
| Power Rating: | 3 W |
| Objektiv farve: | Tonet |
| Objektivdimensioner: | 2,18 mm |
| Objektivform: | Kuppel |
| Objektiv gennemsigtighed: | Klar |
| Serie: | Xb - d grøn |
| Emballage: | Rulle |
| Emballage: | Skær bånd |
| Emballage: | Mousereel |
| Brand: | Cree førte |
| Højde: | 1,84 mm |
| LED -størrelse: | 2,45 mm x 2,45 mm x 1,84 mm |
| Længde: | 2,45 mm |
| Maksimal driftstemperatur: | + 150 C |
| Produkttype: | LED'er med enkelt farve |
| Fabrikspakkemængde: | 1000 |
| Underkategori: | LED'er |
| Tradename: | Xlamp |
| Type: | LED'er med enkelt farve |
| Visningsvinkel: | 135 grader |
| Vr - omvendt spænding: | 5 V |
| Bredde: | 2,45 mm |
| Enhedsvægt: | 0,015726 oz |
Populære tags: XBDGRN-00-0000-000000D01, Kina XBDGRN-00-0000-000000D01 Producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







