
CXB3590-0000-000N0HCB35G
Hvide LED'er Hvid 3500 K 80-Cri, Xlamp CXB3590-36V
Beskrivelse
XLAMP® CXB3590 LED -array er det lyseste medlem af den anden generation af CXA -familien, der leverer op til 30% højere effektivitet og op til 20% højere lumen end den første generation i samme LES. Den højere præstations anden generation CXA LED -arrays giver et dråbe - i ydelsesopgradering til eksisterende CXA LED -design til at forkorte produktudviklingstiden. CXB3590 LED leverer høj lumen -output og høj effektivitet i 2 -trins, 3 -trins og 5 -trins EasyWhite® -skraldespande. CX Family LED Design Guide giver grundlæggende oplysninger om kravene til at bruge CXB3590 LED med succes i armaturdesign.
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Cree førte |
| Produktkategori: | Hvide LED'er |
| Rohs: | Detaljer |
| Produkt: | Hvide cob -LED'er |
| Monteringsstil: | SMD/SMT |
| Pakke / sag: | COB - chip - på - bord |
| Belysningsfarve: | Neutral hvid |
| Bølgelængde/farvetemperatur: | 3500 K |
| Lysende flux/strålende flux: | 11000 lm |
| Color Rendering Index - cri: | 80 |
| Visningsvinkel: | 115 grader |
| Hvis - fremadrettet: | 2.4 A |
| Vf - fremadspænding: | 36 V |
| Power Rating: | 86.4 W |
| Længde: | 34,85 mm |
| Bredde: | 34,85 mm |
| Højde: | 1,7 mm |
| Minimum driftstemperatur: | - 40 C |
| Maksimal driftstemperatur: | + 85 C |
| Objektiv farve: | Tonet |
| Objektivdimensioner: | 30 mm |
| Objektivform: | Rundt fladt |
| Serie: | CXB3590 |
| Emballage: | Bakke |
| Brand: | Cree førte |
| LED -størrelse: | 34,85 mm x 34,85 mm x 1,7 mm |
| Produkttype: | Hvide LED'er |
| Fabrikspakkemængde: | 50 |
| Underkategori: | LED'er |
| Tradename: | Xlamp |
| Type: | LED'er med høj effekt |
| Enhedsvægt: | 0,190479 oz |
Populære tags: CXB3590-0000-000N0HCB35G, Kina CXB3590-0000-000N0HCB35G Producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







