
JE2835BWT-P-B40GA 0000- N0000001
Cree førte White 4000 K 70- Cri, 2835 størrelse, P -klasse
Beskrivelse
Produktbeskrivelse
J Series® LED'er udvider Cree LEDs branche -førende portefølje af Lighting -Class LED'er til et bredere sæt applikationer. LEDerne i J -serien 2835 kombinerer høj effektivitet og fremragende værdi i en pålidelig pakke. LEDerne i J -serien 2835 er optimeret til applikationer med lav densitet, hvor høj effektivitet og glat udseende er kritiske, såsom downlights, troffers og panellys. LEDerne i J -serien 2835 tilbyder høj CRI og er optimeret til belysning af applikationer, hvor god farvekvalitet er kritisk.
Specifikation
| Produktattributter | Ejendomsværdi |
|---|---|
| Fabrikant: | Cree førte |
| Produktkategori: | Hvid LED |
| Rohs: | Mere information |
| produkt: | Hvide LED'er |
| Installationsstil: | SMD\/SMT |
| Pakke\/sag: | 2835 |
| Belysningsfarve: | Neutral hvid |
| Bølgelængde\/farvetemperatur: | 4000 K |
| Lysende flux\/strålende flux: | 78 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 70 |
| Vis vinkel: | 120 grader |
| Hvis - fremadstrøm: | 150 Ma |
| VF - Fremspænding: | 3.04 V |
| Power Rating: | 456 MW |
| Længde: | 3,5 mm |
| bredde: | 2,8 mm |
| høj: | 0. 7 mm |
| Minimum driftstemperatur: | - 40 C |
| Maksimal driftstemperatur: | + 105 C |
| Objektiv farve: | Tonet |
| Objektivform: | Rektangulær |
| Objektiv gennemsigtighed: | Diffuseret |
| serie: | JE2835B 3V P -klasse |
| Pakke: | Rulle |
| Varemærke: | Cree førte |
| Fugtfølsomhed: | Ja |
| Produkttype: | Hvide LED'er |
| Fabrikspakningsmængde: | 4000 |
| Underkategorier: | LED'er |
| type: | LED'er med høj effekt |
Populære tags: JE2835BWT-P-B40GA 0000- N0000001, Kina JE2835BWT-P-B40GA 0000- N0000001 Producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







