
Beskrivelse
PCB -terminalblok; 6 mm²; Pin afstand 7,5 mm; 5 - pol; Push-in Cage Clamp®; 6,00 mm²; grå
PCB Terminal Block, 2626 Series, Gray
Denne PCB -terminalblok (varenummer 2626 - 3105/020 - 000) strømlinjerstråleforbindelser, hvilket gør dem både hurtige og lette. Det tilbyder den nødvendige fleksibilitet til forskellige monteringstyper. Denne PCB -terminalblok har en nominel spænding på 1000 V og kan håndtere strømme op til 48 A, hvilket gør den velegnet til høj - belastningsapplikationer. Stribelængder skal være mellem 13 mm og 15 mm, når ledere forbinder ledere til denne PCB -terminalblok. Med en lederterminal sammen med push - i Cage Clamp®, er dette stik meget alsidigt. Push - i Cage Clamp® -forbindelsesteknologi er ideel til at forbinde alle ledertyper. Det tillader direkte indsættelse af både faste og fine - strandede ledere med ferrules uden behov for værktøjer - alt sammen takket være dets pluggable design. Elementets dimensioner er 39,3 x 28,2 x 18,5 mm (bredde x højde x dybde). Denne PCB -terminalblok er velegnet til dirigentens tværsnit, der spænder fra 0,2 mm² til 10 mm². Op til fem potentialer / fem poler kan forbindes til denne terminalstrimmel ved hjælp af fem klemmepunkter på et niveau. De grå hus er lavet af polyamid (PA66) til isolering, klemmefjederen er lavet af krom - nikkelfjederstål (CRNI), og kontakterne er lavet af elektrolytisk kobber (ECU). Kontaktoverfladen er belagt med tin. Denne PCB -terminalblok drives med et driftsværktøj. PCB -terminalblokken er designet til lodning. Disse PCB-terminalblokke er monteret ved hjælp af gennemførelsesmonteringer .. Indsæt lederen i brættet i en vinkel på 90 grader .. Loddepinden er organiseret over hele terminalstrimlen (forskudt) og er 1,5 x 1 mm tværsnit og 4 mm i længden. Hvert potentiale har en loddestift.
Forbindelsesdata
| Klemhedsenheder | 5 |
| Samlet antal potentialer | 5 |
| Antal forbindelsestyper | 1 |
| Antal niveauer | 1 |
Forbindelse 1
| Forbindelsesteknologi | Push - i burklemmen® |
| Aktiveringstype | Driftsværktøj |
| Solid leder | 0,2… 10 mm² / 24… 8 AWG |
| Fin - strandet leder | 0,2… 10 mm² / 24… 8 AWG |
| Fine - strandet leder; med isoleret ferrule | 0,25… 6 mm² |
| Fine - strandet leder; med uisoleret ferrule | 0,25… 6 mm² |
| Fine - strandet leder; med dobbelt ferrule | 0,25… 2,5 mm² |
| Strip længde | 13… 15 mm / 0,51… 0,59 tommer |
| Dirigentforbindelsesretning til PCB | 90 grader |
| Polnummer | 5 |
Fysiske data
| Pin afstand | 7,5 mm / 0,295 tommer |
| Bredde | 39,3 mm / 1,547 tommer |
| Højde | 28,2 mm / 1,11 inches |
| Højde fra overfladen | 24,2 mm / 0,953 inches |
| Dybde | 18,5 mm / 0,728 tommer |
| Lodstiftens længde | 4mm |
| Lodstift dimensioner | 1,5 x 1 mm |
| Boret huldiameter med tolerance | 2 (+0.1)mm |
Mekaniske data
| Monteringstype | Foder - gennem montering |
PCB -kontakt
| PCB -kontakt | Tht |
| Lodstiftarrangement | Over hele terminalstrimlen (forskudt) |
| Antal loddepins pr. Potentiale | 1 |
Materielle data
| Note (materialedata) | Oplysninger om materialespecifikationer kan findes her |
| Farve | grå |
| Materialegruppe | I |
| Isoleringsmateriale (hovedboliger) | Polyamid (PA66) |
| Lammbarhedsklasse pr. UL94 | V0 |
| Klemmefjedermateriale | Chrome - Nikkel Spring Steel (CRNI) |
| Kontaktmateriale | Elektrolytisk kobber (eCu) |
| Kontakt plettering | Tin |
| Vægt | 19,2g |
Miljøbehov
| Begræns temperaturområdet | -60… +105 grad |
| Behandlingstemperatur | -35… +60 grad |
| Kontinuerlig driftstemperatur | -60… +105 grad |
Kommercielle data
| PU (SPU) | 60 stk |
| Emballagetype | boks |
| Oprindelsesland | De |
| Gtin | 4055143587334 |
| Toldtjulantal | 85369010000 |
Produktklassificering
| UNSPSC | 39121409 |
| ECL@SS 10.0 | 27-44-04-01 |
| ECL@SS 9.0 | 27-44-04-01 |
| ETIM 9.0 | EC002643 |
| ETIM 8.0 | EC002643 |
| ECCN | Ingen amerikansk klassificering |
Miljøproduktoverholdelse
| ROHS -overholdelsesstatus | Kompatibel, ingen fritagelse |
Populære tags: 2626-3105020-000, Kina 2626-3105020-000 producenter, leverandører, fabrik
Send forespørgsel
Du kan også lide







